Trening medyczny

Poznaj szczegóły jak prowadzimy treningi medyczne w naszym centrum.

Trening medyczny w Centrum Zdrowia Chmielna

Trening medyczny to forma ruchu z pogranicza aktywności sportowej i rehabilitacyjnej. Przeznaczony jest dla osób zmagających się z przewlekłymi bólami zwyrodnieniowymi lub przeciążeniowymi oraz dla tych którzy wracając do zdrowia i pełnej sprawności po przebytych urazach, zabiegach i kontuzjach.

Badania pokazują, że dzięki ukierunkowanemu treningowi medycznemu osiągamy doskonałe i co najważniejsze trwałe efekty w poprawie funkcjonowania aparatu ruchu. Podopieczni ćwiczący w ten sposób staja się silniejsi, mają lepsze zakresy ruchomości oraz kontrolę nad swoim ciałem, zmniejszają się lub zupełnie znikają dolegliwości bólowe i niemal wszyscy nabywają przy tym wszystkim ogromnej pewności siebie, zaufania do własnego ciała i poczucia bezpieczeństwa. Trenerzy Centrum Zdrowia Chmielna to specjaliści w zakresie treningu medycznego. Wiedzę w tym zakresie nabywali i wciąż nabywają w toku studiów i specjalistycznych szkoleń a udokumentowana ona jest certyfikatami, również tymi międzynarodowymi. Oczywiście w razie potrzeby odsyłamy podopiecznego na konsultację lekarską lub fizjoterapeutyczną, aby mieć pewność, że proponowane rozwiązania są adekwatne do stanu zdrowia klienta.
Jeśli szukasz tego typu pomocy oraz specjalistów to zapraszamy do kontaktu.

Korzyści z treningu medycznego

W zależności od stanu zdrowia, jak i celów występuje wiele korzyści z związanych ze stosowaniem treningu medycznego. Najczęściej występującymi z nich są:

Dla kogo trening medyczny?

Treningi medyczne są przeznaczone dla osób, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną i zdrowie, a także dla tych, którzy mają problemy z narządem ruchu.

Osoby po urazach, skręceniach i złamaniach


Osoby po schorzeniach kręgosłupa


Po operacjach układu ruchu

Umów konsultacje

Osoby z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi


Osoby z zaawansowaną otyłością


Prowadzących siedzący tryb życia

„Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę.”

~ Edward Stanley

Kadra treningowa

Poznaj zespół specjalistów Centrum Zdrowia Chmielna

Co warto wiedzieć

Trening medyczny jest skierowany do osób, które potrzebują dalszej rekonwalescencji po zakończeniu terapii fizjoterapeutycznej. Jest to idealne rozwiązanie dla aktywnych sportowców, jak również dla amatorów sportu, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem pod okiem specjalisty. Trening medyczny jest również odpowiedni dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły, ale chcą zacząć uprawiać sport w sposób świadomy i bezpieczny. Jest to doskonała forma profilaktyki przeciwbólowej, która pozwoli zachować dobre zdrowie i zapobiegać wielu chorobom.

Uczestnicy treningów medycznych często są osobami, które przeszły zabiegi artroskopii stawu kolanowego lub barkowego, endoprotezy stawu biodrowego lub endoprotezy stawu kolanowego, a także osób po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, przewlekłych bólach kręgosłupa i stawów obwodowych. Trening medyczny jest również stosowany w profilaktyce osteoporozy oraz w wybranych jednostkach neurologicznych. Osoby z otyłością również mogą skorzystać z treningu medycznego jako dobrego wstępu do aktywności fizycznej. Ze względu na indywidualne podejście do pacjenta, trening medyczny jest również odpowiedni dla kobiet w ciąży, a nawet dla osób starszych.

Trening medyczny z uwagi na możliwości fizyczne większości pacjentów trwają 60 minut. Z racji indywidualnego podejścia do klienta w naszym centrum możliwe są również treningi 90-cio minutowe. O wydłużonym czasie jednostki treningowej decyduje odpowiedzialny za pacjenta trener, oceniając bezpieczeństwo stanu zdrowia podopiecznego.

Zalecane jest, aby początkowo treningi odbywały się co najmniej dwa razy w tygodniu. Choć ta intensywność może wydawać się zbyt duża dla osób rozpoczynających przygodę z treningiem funkcjonalnym, pierwsze pozytywne efekty mogą być widoczne już po trzech tygodniach regularnych treningów.

Treningi medyczne odbywają się w warunkach typowych dla fitnessu, a nie w sali rehabilitacyjnej, co pozwala pacjentom po kontuzji trenować w bardziej przyjemnej atmosferze i pod okiem doświadczonego i profesjonalnego trenera. Dzięki takiemu podejściu osoby, które chcą poprawić swoją sprawność w sposób bezpieczny dla zdrowia, mogą osiągnąć znaczące postępy.

Zapisz się na pierwszy trening!

Wypełnij prosty formularz na podstawie, którego dopasujemy do Ciebie właściwego trenera z naszej kadry.

Wypełnienie formularza wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Centrum Zdrowia Chmielna i akceptacje jej polityki prywatności.