Konsultacje dietetycze

Poznaj szczegóły jak prowadzimy konsultacje dietetyczne w naszym centrum.

Konsultacje dietetyczne w Centrum Zdrowia Chmielna

Prawidłowe odżywianie leży u podłoża niemal wszystkich procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Wpływa na prawidłowy rozwój u dzieci, na regenerację oraz odpowiedni poziom sił witalnych, gospodarkę hormonalną, wyniki podstawowych badań a wypadkową tego wszystkiego jest nasza sylwetka ciała i to jak się na co dzień czujemy.

W czasach, gdy otyłość jest chorobą dotykającą 800 mln ludzi na całym świcie, polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, nie mamy czasu przygotowywać sobie posiłków a żywność jest wyjałowiona z substancji odżywczych i słabej jakości z pomocą przychodzą dietetycy.

W Centrum Zdrowia Chmielna pomożemy Wam z wszelkimi kwestiami związanymi ze zdrowym i smacznym odżywianiem.

Nasi specjaliści ds. żywienia to absolutni profesjonaliści z ogromnym doświadczeniem. Współpraca rozpoczyna się od rozmowy wygodnym fotelu na temat dotychczasowego sposobu odżywiania i stanu zdrowia z jakim przychodzimy. Jest punktem wyjścia do dalszych działań. Razem ustalamy jak ten proces może przebiegać, co jest możliwe do wdrożenia i w jakim czasie. Wyznaczamy sobie cele etapowe, które będziemy weryfikować w trakcie wizyt kontrolnych. Pomiędzy wizytami będziemy w stałym kontakcie mailowym. Nie zawsze potrzebna jest dieta rozpisana na konkretną ilość posiłków i dni, chociaż czasem rekomendujemy takie właśnie rozwiązanie. Często wystarczą porady, zalecenia, odpowiedzi na pytania, sugerowane grupy produktów, zamienników i nauka określania ilości. Najważniejsze, aby osoba, z którą współpracujemy czuła się w tym procesie komfortowo, była przekonana, że zalecenia są możliwe do wdrożenia i przyniosą założone efekty. 

Pomagamy

Wszystkim osobą, które

Korzyści z porad dietetyka

W zależności od stanu zdrowia, jak i celów występuje wiele korzyści z związanych wykorzystywaniem wiedzy dietetyka. U naszych podopiecznych głównymi, jakie dostrzegamy przy kontrolnych badaniach są:

Dla kogo konsultacje dietetyczne?

Konsultacje dietetyczne są przeznaczone dla osób, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną i zdrowie, a także dla tych, którzy chcą schudnąć i poprawić sylwetkę.

Osoby z nadwagą lub otyłością


Osoby z chorobami przewlekłymi


Sportowcy i osoby aktywne fizycznie

Umów konsultacje

Kobiety w ciąży i karmiące piersią


Osoby z zaburzeniami żywienia


Osoby z alergiami pokarmowym

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.”

~ Hipokrates

Nasi dietetycy

Poznaj naszych dietetyków, dzięki którym zdobędziesz dobre nawyki żywieniowe i zdrowie

Co warto wiedzieć

Nie, zwykle nie jest wymagane skierowanie od lekarza, aby skorzystać z usług dietetyka. Jednak w przypadku osób z chorobami przewlekłymi, lekarz może zalecić skonsultowanie się z dietetykiem.

W większości przypadków konsultacje dietetyczne nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, ale warto zapytać o to swojego ubezpieczyciela.

Dietetyk wykorzystuje różne narzędzia, takie jak kalkulatory kalorii, programy do oceny składu ciała czy katalogi żywności, aby pomóc w opracowaniu indywidualnego planu żywieniowego.

Przed konsultacją dietetyczną warto przygotować listę swoich ulubionych produktów spożywczych, alergii pokarmowych, chorób przewlekłych oraz aktualnych suplementów diety lub leków, które przyjmujesz.

Częstotliwość spotkań z dietetykiem zależy od indywidualnych potrzeb i celów, jakie chcesz osiągnąć. Zwykle pierwsze spotkanie trwa około godziny, a kolejne spotkania mogą odbywać się co 4 – 6 tygodni.

Niekoniecznie. Dietetyk będzie pracował z Tobą nad indywidualnym planem żywieniowym, który dostosuje do Twoich preferencji smakowych i stylu życia.

Tak, niektóre składniki żywności mogą wpływać na wchłanianie leków lub zmieniać ich skuteczność, dlatego ważne jest, aby informować dietetyka o przyjmowanych lekach.

Zapisz się na konsultacje!

Wypełnij prosty formularz. Jeden z naszych dietetyków skontaktuje się z Tobą w celu umówienia konsultacji.

Wypełnienie formularza wiąże się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Centrum Zdrowia Chmielna i akceptacje jej polityki prywatności.