Jakie kryteria musi spełniać miejsce aby można było stwierdzić, że jest ono bardzo dobrze przystosowane do prowadzenia treningów personalnych?

Jakimi cechami musi się charakteryzować studio treningowe lub siłownia aby zarówno trenerzy, którzy w nim pracują, mieli zapewnione optymalne warunki do wykorzystania swojej wiedzy, jak i ich podopieczni mogli się poczuć komfortowo i bezpiecznie jednocześnie?

Spróbuję tu wymienić i opisać kilka takich punktów, które moim zdaniem są tu niezwykle ważne:

  • ponieważ obsługa klienta tzw. „masowego” czyli takiego, który ćwiczy sam w ramach karnetu klubowego lub karty partnerskiej, rodzi zupełnie inne wymagania niż obsługa klienta indywidualnego, uważamy, że w ramach jednego miejsca bardzo trudne lub wręcz niemożliwe jest pogodzenie funkcjonowanie jednocześnie obok siebie tych dwóch grup klientów. Miejsca „masowe” wymagają bardzo dużych ilości sprzętu i maszyn, które z punktu widzenia treningów personalnych są zupełnie nieprzydatne. Dla trenera personalnego i jego podopiecznego kluczowa jest dostępna, wolna przestrzeń i potrzebne przybory treningowe do wykorzystania w trakcie zajęć indywidualnych. Ważna jest tu kameralność, porządek, możliwość spokojnej rozmowy z podopiecznym i zapewnienie mu bezpieczeństwa, co w zatłoczonych klubach często nie jest niestety możliwe. Spokojnej pracy w skupieniu z pewnością nie ułatwia też tłum gapiów, obserwatorów i komentatorów, co niestety jest przykrym standardem na wielu siłowniach.
  • poziom edukacji kadry trenerskiej to oczywiście jeden z kluczowych o ile nie najważniejszy aspekt jakim należy się kierować przy wyborze miejsca do treningów i samego trenera. Ciągła edukacja i nieustający głów wiedzy to cechy, które charakteryzują najlepszych specjalistów w tej branży. Warto sprawdzić referencje, ścieżkę rozwoju zawodowego, zapytać o certyfikaty, kursy i specjalizacje oraz dowiedzieć się o dalszych planach rozwojowych aby mieć pewność, że oddaliśmy się pod opiekę właściwej osoby.
  • jeśli chodzi o organizację treningów personalnych bardzo ważne są takie kwestie organizacyjne jak: elastyczność czasowa w doborze terminów treningów (jeśli mamy do wyboru tylko jednego trenera to z pewnością jest to utrudnione), to samo jeśli chodzi o możliwość wyboru optymalnego trenera ze względu na jego specjalizację, cechy charakteru, doświadczenie czy nawet płeć (wiemy doskonale, że z wielu przyczyn dla naszych podopiecznych ma to znaczenie zwłaszcza na początku współpracy). Nie możemy tu zapominać o takich kwestiach jak łatwość w dojeździe i możliwość szybkiego zaparkowania, te prozaiczne kwestie mogą zaoszczędzić nam zarówno czasu, nerwów jak i pieniędzy.

Nie wiemy, czy Centrum Zdrowia Chmielna to najlepsze miejsce to treningów personalnych w Żyrardowie ale wiemy, że trzy punkty opisane powyżej staramy się dopracowywać do perfekcji:)

Odezwij się do nas a przekonasz się sam:)

https://youtu.be/Gg0bjUDjU7E?feature=shared

Monika Krynicka-Gać –