Trening wytrzymałościowy przy wykorzystaniu specjalnie do tego stworzonych urządzeń, czyli tzw. trening Cardio to często wykorzystywana forma treningu w naszym Centrum Zdrowia Chmielna w Żyrardowie.

Najczęściej wykorzystujemy tą formę ruchu do rozgrzewki przed częścią główną, kiedy to można w spokojny sposób podnieść temperaturę ciała, przyspieszyć częstość bicia serca i przygotować ciało na wyzwania dalszej części treningu.

Równie często wykorzystujemy trening Cardio jako wstawki wewnątrz treningowe. Ich celem jest podtrzymanie intensywności zajęć oraz spalenie większej ilości kalorii. 

Tego typu ćwiczenia czasem stosujemy również w części końcowej, gdzie ich zadaniem jest uspokojenie organizmu, czyli tzw. schłodzenie.

Rzadziej trening Cardio na urządzeniach stosujemy jako główną jednostkę treningową, ale i takie czasem mają miejsce.

Zaletą tego typu treningu jest bardzo wymierny sposób kontroli a mianowicie urządzenia bardzo precyzyjnie mierzą nam czas pracy, pokazują intensywność w Watach lub innych specyficznych jednostkach. Jeśli połączymy to z pomiarem tętna to mamy do dyspozycji bardzo precyzyjny monitoring pracy treningowej podopiecznego, dzięki któremu precyzyjnie możemy dobierać i modyfikować obciążenia treningowe.

W Centrum Zdrowia Chmielna w Żyrardowie mamy do dyspozycji rower z oparciem firmy Life Fitness. Jest to urządzenie dla osób początkujących. Nawet osoby z dużą nadwagą w bezpieczny sposób mogą na nim skutecznie trenować i osiągać bardzo dobre rezultaty.

Do pracy bardziej interwałowej przeznaczony jest ergometr wioślarski firmy Concept oraz rower typu AirBike firmy Proud. Na tych urządzeniach możemy realizować treningi o dużej i bardzo dużej intensywności.

Ciekawostką jest urządzanie o nazwie Climber firmy VersalClimber na którym możemy wykonywać trening imitujący wędrówki górskie, ale z pełnym odciążeniem stawów co jest niezwykle istotne w naszej pracy.

Zapraszamy na treningi personalne do naszych trenerów, z pewnością zapoznają Was oni z opisanymi powyżej urządzeniami.