BlazePod to przenośny system do treningu czasu reakcji i szybkości.

Jednak czy tylko?
Absolutnie nie!

Jest to narzędzie, które może odegrać ogromną rolę w treningu motorycznym, we wszystkich dyscyplinach sportu. Dzięki niemu można planować i monitorować treningi swoich podopiecznych. Dodatkowe bodźce kognitywne sprawiają, że trening ten staje się dużo bardziej efektywny.
Jednakże, narzędzie to wykorzystuje się nie tylko do treningu motorycznego ale również w psychologii sportu m.in.: przy ćwiczeniu koncentracji. Wykorzystanie BlazePod w treningu zarówno motorycznym jak i mentalnym u dzieci sprawia, że trening czy konsultacja są dużo bardziej urozmaicone i ciekawe nawet dla najmłodszych. Ponadto tego typu ćwiczenia pozwalają w większym stopniu zachęcić do aktywności fizycznej zarówno młodszych jak i starszych.
Czym jednak są BlazePod i jak działają?
Jest to system sygnałów świetlnych, świecących w różnych kolorach, o określonej kolejności i czułych na dotyk. Zadaniem osoby, która ćwiczy jest dotknąć podświetlony pod w jak najszybszym czasie. Platformami BlazePod można sterować poprzez aplikację wybierając program dostosowany do treningu.
Zapraszamy na zajęcia z wykorzystaniem tego sprzętu do naszego Centrum w Żyrardowie pod okiem psycholog sportu – Natalii Gejcyg.

https://www.youtube.com/shorts/FqNkubCm144